Aktualizacja: 2015-01-01

Zobacz film jak najtaniej kupić bilety na promy
z Gdyni do Karlskrony i zrób bezpłatnie rezerwację ....

Sprawdź ceny
 

Praktyczne wskazówki dla Pasażerów promów Stena Line

 

1. Oszczędzaj swoje pieniądze

Stena Line oferuje najniższe ceny przepraw promowych na pasażerów z samochodem osobowym do Szwecji, lecz ilość miejsc w najtańszych taryfach jest ograniczona. Dlatego aby zakupić bilety w najniższej cenie, należy zaplanować podróż z kilkutygodniowym wyprzedzeniem i dokonać rezerwacjijak najszybciej. Przy czym bardzo ważną informacją jest fakt iż zakupione bilety w najniższej taryfie nie można zwrócić jedynie zmienić termin na inny.

2. Bilety promowe dla rowerzystów

Przy zakupie biletu na prom dla rowerzystów należy obowiązkowo wybrać opcję wyboru przeprawy promowej z samochodem a następnie zmienić pojazd na rower, którego posiadanie musi być zarejestrowane w momencie dokonywania rezerwacji. Cena biletu jest inaczej kalkulowana niż dla kierowców z samochodami w związku z tym można się spodziewać niższej ceny, a mianowicie od 378 zł za pakiet: pasażer + rower w dwie strony, przy przepłynięciu promem dziennym na trasie Gdynia - Karlskrona - Gdynia, w przypadku przepłynięcia promem nocnym, należy wykupić dodatkowo miejsce w kabinie lub całą kabinę.

3. Pierwszeństwo zjazdu samochodu z promu

Na promach Stena Line każdorazowo może płynąc 460 aut (w tym również Tirów), co w momencie zjazdu z promu może spowodować korek na trasie dalszej podróży. Za dodatkową opłatą, możesz w pierwszej kolejności zjechać samochodem z promu po przypłynieciu do portu docelowego. Usługa ta jest dla tych kierowców, którzy cenią sobie unikanie korków na drodze i podążanie w dalszą podróż bez opóźnień i straty cennego czasu.

4. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazdy do Szwecji

Prosimy pamiętać o konieczności ubezpieczenia się na wyjazd zagraniczny. Koszty hospitalizacji czy wizyty ambulatoryjnej w Szwecji jest bardzo wysoki, dlatego proponujemy każdorazowo ubezpieczyć się. Polisa gwarantuje pokrycie kosztów leczenia zagranicznego do kwoty sumy ubezpieczenia KL (kosztów leczenia) oraz wypłatę odszkodowania z tytułu NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Najbardziej optymalnymi (minimalnymi) sumami ubezpieczenia jest KL w wysokości 30 000 EUR i NNW 15 000 PLN. Zapraszamy do zakupu polisy na stronie www.bezpieczne-podroze.pl. Prosimy pamiętać o zabraniu polisy w podróż.

5. Powiadomienia SMS o zmianach w twoich rezewacjach w Stena Line

Podczas zakupu biletów, należy podać numer telefonu komórkowego, na który będą przychodzić ważne powiadomienia takie jak zmiana godziny wypłynięcia, odwołanie rejsu czy też inne ważne komunikaty dotyczące Państwa podróży. Przypadki zmian i odwołań zdażają się niezmiernie rzadko, ale dzięki tej usłudze będą Państwo powiadomieni bezzwłocznie. W przypadku otrzymania informacji o zmianie godziny odpłynięcia lub odwołaniu rejsu, należy niezwłocznie skontaktować się z call center pod numerem +48 58 660 92 00 w celu ustalenia dalszego postępowania w takiej sytuacji.

6. Kabina na promie w której wypoczniesz podczas rejsu

Przed zakupem zapraszamy do odbycia wirtualnego spaceru po promie aby zapoznać się z jego wystrojem, standardem i atrakcjami. Podczas wirtualnej podróży warto zajrzeć do kabin oraz restauracji i centrum spa. Klikając na poniższy link przeniosą się Państwo w wirtualną podróż po pokładzie promu Stena Line na trasie Gdynia - Karlskrona.

http://media.stenaline.com/Media_PL/site/panorama/all/www/index.htm 

7. Zakup biletów na samochody ciężarowe i busy z ładunkiem

Jeżeli chcą Państwo przepłynąć do Szwecji z samochodem ciężarowym lub busem z ładunkiem przekraczającym 10 metrów długości, należy skontaktować się z call center działu fracht pod numerem telefonu +48 58 660 92 93 w celu dokonania rezerwacji.

Jeżeli jednak bus jest mniejszy niż podane wymiary (mniej niż 10 metrów długości), to można dokonać rezerwacji na przeprawę promową przez naszą stronę internetową bez dodatkowych kosztów, przy czym przy wyborze pojazdu należy wybrać: Van o odpowiedniej długości.

8. Ubezpieczenie kierówców tirów i busów w Szwecji i Norwegii

Informujemy iż dla kierowców zawodowych firma Signal Iduna przygotowała specjalne ubezpieczenie zagraniczne z uwzględnieniem ryzyka załadunku i rozładunku towarów (to znaczy że kierowca uczestniczący w takich czynnościach bedzie objęty ochroną ubezpieczeniową).

Aby kupić ubezpieczenie należy przejść na stronę http://ubezpieczeniekierowcow.pl i zakupić polisę na okres połowy lub całego roku. Ograniczeniem w tej polisie jest czas jednorazowego wyjazdu z Polski.  Nie może być on dłuższy niż 60 dni. Po tym terminie ubezpieczenie nie działa. A to znaczy iż po powrocie i przy następnym wyjeździe ubezpieczenie będzie znów ważne do 60 dni. Aby ochrona ubezpieczeniowa działała od nowa, należy powrócić do kraju chodź na chwilę.

Pakiet półroczny kosztuje od 145 zł i nazywa się "Pakiet Jedyny". Dla kierowców chcących mieć wyższe ubezpieczenie proponujemy ubezpieczenie na cały świat zwany "Pakiet Mały" już od 190 zł za okres połowy roku.

Zachęcamy do zakupu polis na okres roku, ponieważ jest korzystniejsza cenowo. Polisa sama w sobie jest fakturą VAT i jest kosztem każdego przedsiębiorcy. Polisę warto wydrukować i posiadać wraz z dokumentami podróży. W ślad zakupu polisy przesłana jest plastikowa karta do ubezpieczenia. Proszę pamiętać iż ubezpieczenie z NFZ (Narodowego Funduszu Zdrowia) nie pokrywa w pełni kosztów leczenia za granicą oraz transportu do Polski w przypadku konieczności transferu oraz zakupu medykamentów i środków opatrunkowych.

Zapraszamy firmy transportowe oraz samych kierowców do zakupu polis.

Prosimy pamiętać iż w przypadku przedsiębiorstw kupujących takie polisy ubezpieczającym będzie firma a ubezpieczonym kierowca.

Copyright © 2010-2015 GdyniaKarlskrona.pl